KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872061
nr 1487 2061
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Pilträdet". Signerad, daterad 1979. Olja på duk, 42x41 cm, yttermått inklusive ram: 44x43 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 19:34:58
22/8 14:10:39
22/8 14:16:33
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg